SEAT може зникнути, як виробник автомобілів. Згадуємо SEAT у кіно

Голова концерну Volkswagen Group Томас Шефер в інтерв’ю Autocar оголосив про скоре зникнення бренду SEAT. За його словами, він припинить існування, коли життєвий цикл актуальних моделей закінчиться. Місце Seat займе дочірня Cupra – марка авто, що найбільш динамічно розвивається в Європі.

Cupra

Volkswagen Group має великі плани на Cupra, що мають на увазі серйозні інвестиції в подальше зростання продажів. Таким чином, на думку autocar, SEAT може достроково зменшити модельний ряд, а хетчбек і універсал Leon після 2024 року можуть повністю перейти під шильдик Cupra.

Seat почала випуск автомобілів 70 років тому, 1953 року. Першим автомобілем компанії став середньорозмірний задньопривідний седан 1400. У 1986 уряд Іспанії продав Seat німецькому концерну Volkswagen Group.

фото: Seat

SEAT у кіно

Найкращі епізодичні ролі

Нехай на Оскарі не видають нагород за кращу епізодичну поява, але SEAT не міг пройти повз шикарних камео своїх автомобілів на великому екрані. Для компанії вони означають не менше, ніж появи Стена Лі у всіх минулих фільмах Marvel. Нехай ці моделі з’явилися в кадрі лише на кілька секунд, за свої камео вони все ж гідні своєї імпровізованої нагороди:

Alhambra у фільмі «Еволюція Борна» (2012), що знаходиться в епіцентрі екшн-сцени.

Ibiza у фільмі «Джейсон Борн» (2016), припаркована біля багаття.

Ibiza в «Ноттінг-Хілл» (1999), яка привертає загальну увагу посеред вулиці.

Leon – «Три дні на вбивство» (2014 року), розстріляний поганими хлопцями.

Leon – «Люди в чорному: Інтернешнл» (2019), мчав у центрі кадру.

Кращий автомобіль другого плану

Як в кіно, так і в житті, машини вже давно перестали бути простим засобом пересування. Вони задають тон всьому, що відбувається навколо і є його невід’ємною частиною. У фільмах вони нерідко задають контекст певним сценам або цілим розповідям. Наприклад, побачивши на екрані Leon 2020 року, ви точно будете знати, що дія відбувається в наші дні, а не в якісь шістдесяті. Саме за важливість машин як другорядних персонажів, SEAT присуджує цю нагороду кращим автомобілям другого плану, що з’являлися в кіно і серіалах:

124 і 124 D в «Mamma Mia!» (2008), на них їздили персонажі Пірса Броснана і Коліна Ферта.

Ibiza у фільмі «Термінатор: Темні долі» (2019), брала участь у масштабній видовищній автотрощі.

1200 Sport Bocanegra в серіалі «Венено» (2020), на якому пересувалися головні герої.

Leon – серіал «Пітьма» (2017-2020), був ключовим елементом в одній сцені першого сезону.

Leon – серіал «Шерлок» (2010-2017), показаний великим планом, як він стоїть біля замку.

Краща машина в головній ролі

Автомобілі з’являються в кіно і серіалах не тільки в епізодах або на другому плані. У деяких випадках вони є невід’ємним атрибутом головних героїв, їх частиною, яка завжди асоціюється з ними. Нерідко автомобіль персонажа вказує на його характер, цінності та ін. Один з найвідоміших прикладів – Дін Вінчестер з серіалу «Надприродне», який любить класичний рок, такий саме стиль одягу і, відповідно, їздить на класичній Chevrolet Impala 1967 року. Ця машина по праву вважається одним з центральних персонажів шоу. У SEAT також є свої герої, що заслужили на нагороду як кращі машини в головній ролі:

Ronda у фільмі «Смерть Мікеля» (1984), майже весь сюжет головний герой їздить на цьому автомобілі.

131 – серіал «Розкажи мені» (2001-Н.В.), Один з головних героїв Антоніо Алькантара постійно їздить на цьому автомобілі. А його брат Мігель – на SEAT 850 Sport.

Ibiza в серіалі «Паперовий будинок» (2017 Н.В.), за кермом персонаж «Професор».

124 D – «Проблема зі шпигунами» (1987), за кермом ще молодий Дональд Сазерленд.

Ibiza – «Удари блискавок» (2012), головні герої цієї комедії їздять на ній.

Лідер показів на екранах

Обираючи модель, яка найчастіше з’являлася на великих екранах, у SEAT не було сумнівів в тому, хто заслуговує цю нагороду найбільше. Звичайно ж це Ibiza, яка за 37 років виробництва і п’ять поколінь з’явилася в кіно і серіалах більше 500 разів! Крім вище згаданих фільмів і серіалів з усього світу, модель дуже багато разів з’являлася в іспанських картинах, що зовсім не дивно.

Автомобіль дівчини Бонда

Близькі відносини SEAT з кінематографом не обмежуються появою автомобілів бренду в різних проектах. Не багатьом відомо, що легендарна «дівчина Бонда» шістдесятих Урсула Андресс, яка виконала роль супутниці агента 007 у фільмі «Доктор Ноу» (1962), придбала свого часу найперший SEAT 133, який вийшов на ринок 1974 році.

фото: wheelsage авто SEAT 133 ‘1974–77

У ті роки актриса жила на Ібіці і постійно їздила там на цьому автомобілі, а потім і зовсім стала офіційним Амбассадором моделі.

 

Джерела: SEAT   auto.24tv

Раніше, AvtoKasta писала про те як Команда інженерів розібрали на маленькі деталі SEAT Ateca, який проїхав 100,000 км, і детально дослідили їх. 

AvtoKasta