Шоу «Ферма Кларксона». Джеремі Кларксон про шоу, випробування фермою і допомогу Україні

Британці зняли шоу «Ферма Кларксона», щоби привернути увагу до проблем фермерів: диктат ціни з боку рітейлу, неврожай, важка праця, форс мажори, висока собівартість виробництва.

Є, як відомо, багато речей, які заводять Джеремі Кларксона. Велодоріжки, електромобілі, веганська їжа – подібні речі. Телеведучий зробив кар’єру, роблячи провокаційні висловлювання на провокаційні теми.

Але його і без того обмежене терпіння зазнає жорсткого випробування в його останньому шоу, де 61-річний чоловік намагається хазяйнувати на власній фермі в Котсволдсі.

“Ферма Кларксона” – кардинальна зміна для ведучого, відомого передусім завдяки автомобільним програмам.

фото: AMAZON

Проте останні два роки камери стежили за ним на фермі Чіппінг-Нортон, де він намагався упоратися з неслухняними тваринами, поганою погодою, зламаними тракторами, проблемними посівами та суворими законами про інсектициди – і це все навіть до того, як розпочалася пандемія. Вісім епізодів шоу без жодних сумнівів свідчать, що бути фермером – надзвичайно важка праця.

 

“Я щиро думав, що ти кладеш насіння в землю, є погода, і з нього росте їжа. Тож я подумав: “Це не складно”, але це феноменально складно, і це надзвичайні душевні муки, плюс це феноменально погано оплачується. Тож я подумав, що якщо знайду когось, хто зніматиме, як я це роблю, це компенсує частину втрат”.

Ведучий зізнався, що йому не подобалось убивати овець. фото: AMAZON

Кларксон обрав назву Diddly Squat Farm (у вільному перекладі з англійської – Ферма, на якій нічого не росте) через її погану врожайність. Але задовго до того, як Amazon оголосила дату виходу шоу, ферма потрапляла у заголовки – хоча і не завжди з гарних причин.

Нещодавно місцева рада дала доручення Кларксону зняти сталевий дах, який він встановив без відповідного дозволу на планування. Тим часом деякі місцеві жителі скаржились, що його фермерський магазин підірвав життєздатність інших підприємств у цьому районі в результаті його спроби послабити обмеження на продаж місцевої продукції.

Інші виклики були пов’язані з пандемією коронавірусу та брекзитом (Кларксон виступав рішуче проти виходу з ЄС). “Я намагався вирощувати тверду пшеницю, яку використовують для виготовлення пасти, і днями дізнався, що вона застрягла в Кале на три тижні, прямо в середині сезону посадки, ми не могли її звідти забрати через брекзит”, – говорить він.

З іншого боку, в одному з епізодів шоу видно, як йому заважають правила ЄС. Коли на одному з полів Кларксона він не може виростити олійний ріпак через чорних жуків, його помітно дратує заборона неонікотиноїдів – хімічного інсектициду, яким можна їх убити.

“Я втратив близько 4000 фунтів стерлінгів через жука, і ЄС не дозволяє мені вбити жука”, – коментує він.

Європейський Союз заборонив багато неонікотиноїдів внаслідок їхнього шкідливого екологічного впливу – особливо на бджіл. Пізніше Кларксон скаже, що заборонити їх “було необхідно”.

 

 

Мабуть, найголовніше питання – на кого спрямоване це шоу? Цільова аудиторія не зовсім зрозуміла, і важко уявити, як автолюбителі, які дивилися попередні шоу Кларксона, раптом зацікавляться проєктом про сільське господарство.

Джеремі Кларксон передав Україні пікапи з гуманітаркою

До речі, в тому році Кларксон із командою свого нового шоу Diddly Squat Farm (у нас воно відомо, як “Ферма Кларксона”) купив пікапи Toyota Hilux, Mazda BT-50, Mitsubishi L200 та Ford Ranger і передав Україні гуманітарну допомогу.

Фото: Джеремі Кларксон

Пікапи приїхали не порожніми – їх під зав’язку завантажили гуманітарною допомогою. За словами зірки Top Gear та The Grand Tour, авто використовуватимуть для евакуації із зони бойових дій.

Фото: Джеремі Кларксон

Подивитися «Ферму» можна й українською.

Версія українською є на сайтах: eneyida   uaserials  uakino і інших.

 

 

Джерела: topgir.com.ua    bbc.com

AvtoKasta