На скільки безпечний 18-річний Hyundai Getz? Краш-тест від німецької організації

Німецька організація Dekra провела краш-тест 18-річного Hyundai Getz з пробігом 270 тисяч кілометрів. Експерти вирішили перевірити надійність автомобіля, який експлуатувався протягом довгого часу, а також оцінити роботу систем безпеки, а саме айрбегів і ременів.

 

Вони інсценували лобове зіткнення з нерухомою перешкодою на швидкості 50 кілометрів на годину: результат виявився досить непоганим.

 

фото: autoweek.nl

Через 17 мілісекунд після зіткнення спрацювали натяжителі ременів безпеки, ще через дві мілісекунди відкрилися кришки фронтальних ейрбегів. В результаті все системи спрацювали всього за 37,9 мілісекунди – для порівняння, людина моргає зі швидкістю приблизно 100 мілісекунд.

 

Отже, передня частина кузова повинна служити своєрідним буфером, кермо і педалі не повинні надто далеко виходити в салон. Getz виконав це важке завдання помітно добре. Швидкісні зображення з чотирьох камер навіть показують, як розподіляється енергія зіткнення. І є ще один аспект. “У невеликих автомобілях кузов міцніший”, – зазначає головний спеціаліст Вакенродер. “З більшими автомобілями є більше місця для виживання, іншими словами, більші машини мають більшу зону зім’ятості”.

 

Фахівці з Dekra похвалили якість збірки і міцність старого Getz: в результаті удару об нерухомий об’єкт кузов хоч і деформувався, але без проблем вдалося відкрити двері, а педальний вузол і передні стійки залишилися цілими.

 

Слід враховувати, що сучасні автомобілі значно перевершують по масі бюджетні машини, які випускалися майже 20 років тому, так що порівнювати їх надійність складно.

фото: autoweek.nl

 

Getz здається досить міцним навіть після 18 років та корозії. Керівник проекту Маркус Грьор обходить машину разом з журналістами, вказуючи, наприклад, на бризковики моторного щита та двері. Передні крила замінили три роки тому, оскільки на старих були сліди іржі, але це не мало негативного впливу на можливості аварії. Після зіткнення всі четверо дверей можна без проблем відкрити і пасажири змогли б легко вибратися. Експерт Wackenroder демонструє в салоні вдавлені або розірвані оздоблення під рульовим колесом та бардачком за фіктивними ніжками. “Пластикові компоненти також поглинають енергію, захищаючи ноги”.

 

 

Обнадійливий висновок, який ми можемо зробити: у цьому зіткненні на 50 км/год пасажири отримали б лише незначні травми. Однак це не змінює того факту, що трохи більша швидкість, інший кут зіткнення чи наїзд на дерево можуть призвести до серйозних пошкоджень і, отже, серйозних травм.

 

 

Джерело: autoweek.nl

AvtoKasta