Незнання законів не звільняє від відповідальності і, подорожуючи однією з перерахованих країн, ви ризикуєте відчути це на собі.
У всякому разі, у деяких країнах правила дорожнього руху настільки специфічні, що ми вважаємо своїм обов’язком вам про це розповісти.
Австралія
У далекій Австралії діє простий і навіть потрібний, але не завжди зручний закон – тут заборонено залишати автомобіль із ключами усередині без нагляду. Особливо суворо поліцією караються випадки, коли ключі залишені просто в замку запалювання, а репліка «ах, я забув» їх мало цікавить.
Великобританія
Аж до 1976 року лондонським таксі було заборонено пересуватися без пакунка сіна та мішка вівса. Раніше все це призначалося коням кінних таксі, але до цього моменту в Лондоні ці тварини залишилися хіба що в поліції та в цирках із зоопарками.
А ще таксі мали бути обладнані маленькими ваннами з чистою водою – щоб сери могли укласти свої вуса або помити лапки улюбленим мопсам. На щастя (чи на жаль), таких неоднозначних законів більше немає. Як і не було ніколи закону, що дозволяє чоловікові мочитися на заднє колесо свого автомобіля – це міф.
Данія
Законодавство Данії спонукає автомеханіків більше рухатися – тут заборонено запускати двигун машини, якщо хтось під нею перебуває. Тож механіку доводиться періодично залишати оглядову яму – інакше штраф.
Канада
У канадському містечку Каната (Онтаріо) заборонено фарбувати двері гаража у бузковий колір. Крім того, вкрай не рекомендується лагодити автомобіль прямо на вулиці – крім тих випадків, коли через поломку неможливо продовжити рух. Свої дивацтва є і в Монреалі, де поліція може викликати питання оголошення про продаж, наклеєні на автомобілі, що їздять – це можна робити тільки якщо машина стоїть на майданчику.
Люксембург
Якби ви потрапили до Люксембургу до 2000 року, вам довелося б використовувати клаксон при будь-якому обгоні транспортного засобу, навіть велосипеда. Зараз цей закон скасовано, але ще одна «цікава» заборона залишилася – не можна їздити на автомобілі без «двірників». У сенсі, на автомобілі може бути навіть вітрового скла, але «двірники» потрібні обов’язково.
Сінгапур
У цій країні не можна плювати на тротуари і суворо заборонено переходити дороги, якщо в радіусі 50 метрів немає відповідного знака. Благо подібних знаків вистачає і майже на кожному перехресті є пішохідний перехід.
США
У США, залежно від штату та округу, повно дуже дивних автомобільних законів. Більшість із них датована тими часами, коли машин у містах можна було на пальцях двох рук перерахувати, тому носять вони формальний характер і майже ніколи не виконуються. Але є і цілком діючі (але не менш дивні). Наприклад, в окрузі Файєтт (Теннессі) не можна збирати на одній земельній ділянці більше 5 автомобілів, не здатних пересуватися самостійно.
…А у штаті Орегона лише з 1 січня 2018 року людям дозволили заправляти свої автомобілі самостійно, не вдаючись до допомоги заправників. Щоправда, цій постанові зраділи далеко не всі – і річ навіть не в тому, що заправний пістолет для когось може виявитися надто складним пристроєм. Просто у штаті вже склалася певна традиція – таки заборона діяла з 1951 року.
Тайланд
Відомо, що в Тайланді заборонено їздити за кермом з голим торсом – бодай якась подоба футболки має бути. Спека чи вологість виправданням не стануть – у разі порушення доведеться платити штраф. До речі, це одне із найпоширеніших порушень у країні, особливо серед туристів.
Південна Корея
Дуже специфічна заборона діє у Південній Кореї. Тільки вдумайтеся – місцевим поліцейським заборонено приховувати хабарі, прийняті від автомобілістів. Іншими словами, хабарі брати з автомобілістів можна, а приховувати інформацію – не можна. Схід справа тонка.
Саудівська Аравія
Лише кілька років тому уряд Саудівської Аравії дозволив керування автомобілями жінкам – до цього жінкам було заборонено сідати за кермо. Перегляд законодавства був викликаний акціями протесту, які періодично відбувалися в країні з 1990 року. Втім, навіть зараз, щоб керувати машиною, жінка зобов’язана запитати дозвіл у так званого опікуна – чоловіка, батька або старшого брата.
Туркменістан
Постанова глави Туркменістану забороняє в країні експлуатацію автомобілів будь-якого кольору, окрім білого. Поліція вже відловлює автомобілі інших кольорів, після чого відправляє їх на штрафмайданчик. Закон діє з 2 січня 2018 року.
Джерела:
australia.com motor