Можна їздити без прав? Мікро електромобіль від Citroen уже в Україні

В Україну для сертифікації прибув найбільш компактний електромобіль Citroen – мікрокар Ami. В Європі модель вже продається серійно відразу в декількох версіях, в тому числі й у варіанті компактного розвізного фургончика.

Про це повідомляє РБК-Україна Авто з посиланням на Autoconsulting.

Новий електромобіль Citroen Ami має стати реінкарнацією Citroen 2CV, який зіграв найважливішу роль у післявоєнній автомобілізації як Франції, так і всієї Європи.  Сучасний мікрокар Ami уособлює нове бачення міської мобільності.

Фото: Citroen

Юридично Citroen Ami – легкий квадрицикл, яким можна управляти з 16 років, а у Франції – навіть з 14 років. Але зворотний бік — жорсткі обмеження показників. Тому Citroen Ami має електромотор потужністю лише 6 кВт (8,2 л.с.), маса без тягової батареї – гранично допустимі 425 кг, а максимальна швидкість – 45 км/год. Розташований під підлогою літій-іонний акумулятор ємністю 5,5 кВт∙год має вистачити на 70 км пробігу, а перезаряджання від звичайної розетки займе три години. Сучасних систем безпеки на кшталт АБС та подушок тут немає, адже за законом для квадрициклів вони не є обов’язковими.

Концепція Citroen Ami має на увазі, що ним можуть керувати люди у віці від 16 років навіть без водійських прав. Заради цього максимальна швидкість електрокара обмежена на позначці 45 км/год. Але за українськими правилами дорожнього руху для електрокара ніякі пільги не діють і для управління Citroen Ami потрібні права категорії “В”.

Фото: Citroen

Параметри: довжина — 2410 мм, ширина — 1390 мм, а висота — 1520 мм. По кутах розставлені 14-дюймові колеса (у концепту були 18-дюймові), а діаметр розвороту – лише 7,2 м.

Економія в розробці та при виробництві Ami зведена в абсолют: у машинки однакові двері ліворуч і праворуч (і відчиняються вони, відповідно, в різні боки), а також передня та задня облицювання. Секції бокового скла відкидаються вручну, регулювання дзеркал теж механічне. На цьому тлі розкішшю виглядає стандартна скляна панель даху.

Фото: Citroen

Сітікар має двомісний салон і крихітний багажний відсік. На одному заряді батареї машина може проїжджати до 80 км. За попередніми даними, ціни на новинку французького бренду на українському ринку будуть починатися з позначки в 7 тис. євро.

Фото: Citroen Крісло пасажира замінено замикається кнопками пластиковим боксом (обсягом 260 л), поділеним на сім модулів. Знімна полку, що служить кришкою, здатна витримати навантаження в 40 кг. Є місце для документів формату А4. Дворівневий підлогу з фіксаторами вміщує предмети довжиною 1,2 м.

 

У компанії позиціонують Ami насамперед як альтернативу скутерам, велосипедам та громадському транспорту, тому серед головних переваг згадані закритий салон та наявність обігрівача.

 

Офіційний імпортер, компанія “Stellantis Україна”, після проходження електромобілем Citroen Ami сертифікації, має намір показати машину потенційним роздрібним покупцям, а також вивчити попит на сітікар у корпоративних клієнтів.

Більш детальний огляд на прототип Citroen Ami можна почитати тут.

 

Джерела: autoreview  rbc.ua

AvtoKasta