Німеччина та Італія можуть заблокувати заборону на ДВС в Європі

Повну заборону на випуск автомобілів з ДВС в Європі за планом намічено на 2035 рік. Проте не всі виробники повністю підтримують це рішення.

Рішення про заборону на випуск автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння у Старому Світі було ухвалено Єврорадою минулого року і для цього знадобилися багатогодинні дебати. У результаті рішення набуло форми закону в Європарламенті: передбачається, що обмеження для автовиробників почнуть діяти на початку 2035 року, в результаті більшість компаній не зможуть продавати в Європі нові легкові та легкі комерційні автомобілі з ДВЗ, які працюють на викопному паливі.

фото: hdpic

Тепер повідомляється про те, що автомобілі з двигунами внутрішнього згорання можуть отримати відстрочку в Європі.

Справа в тому, що Німеччина та Італія пригрозили заблокувати рішення щодо заборони ДВС у 2035 році, про це повідомляє Bloomberg з посиланням на міністра транспорту Німеччини Фолькера Віссінга. Він зазначив, що не розуміє «боротьби з автомобілем» і вважає, що Європа повинна мати доступ «до всіх технологічних можливостей та їх використання».

Варто зазначити, що план запровадження заборони на ДВС з 2035 року має бути остаточно підписаний Єврорадою наступного тижня: очікувалося, що цей захід пройде без інцидентів, адже учасники раніше вже проголосували за попередню підтримку закону. Однак у Німеччині та Італії наполягають на тому, щоб Європейська комісія пішла на поступки, дозволивши після 2035 року випускати автомобілі з ДВЗ.

Hydrogen may bomb. Eillen

До речі, план тотального «озеленення» Європи до 2035 року не тішить також Польщу та Угорщину, тож Німеччина та Італія, ймовірно, матиме підтримку. За даними видання, з німецьких виробників марка Volkswagen готова дотримуватись стратегії повного переходу на електромобілі до зазначеної дати, але BMW та Porsche вважають, що повна електрифікація буде помилкою.

Так, компанії виступають за «мультиенергетичний план», за якого можна буде використовувати батарейну тягу, водень та так зване «e-паливо» для ДВЗ (вважається, що воно «вуглець-нейтральне»). До речі, проти фокусування виключно на електромобілях раніше висловлювався голова автогіганта Stellantis Карлос Таварес (у портфелі є європейські та американські бренди).

В середині минулого місяця стало відомо про те, що у забороні на ДВС виняток таки буде. Його зроблять для компаній, які виробляють менше 1000 машин на рік, до списку входять, наприклад, Bugatti, Pagani, Koenigsegg та інші. Щоправда, від дотримання суворих еконормів Euro 7 їх ніхто не звільняв (нагадаємо, ці вимоги поки що остаточно не затверджені).

Рішення щодо важких вантажівок буде прийнято пізніше в окремому порядку, тому що на сьогоднішній день в цьому сегменті немає однозначної альтернативи ДВС. При цьому найбільш ймовірною альтернативою є водень, проте відповідна енергетика розвивається все ж таки недостатньо швидко.

 

Джерело: bloomberg

AvtoKasta