Новий концепт BMW i Vision Circular, зроблений на 30% з сміття

Компанія BMW презентувала на автомобільній виставці в Мюнхені IAA Mobility електромобіль i Vision Circular, створений з вторсировини і придатний до вторинного перероблення. Анонс машини був показаний ось такою незвичайною картинкою.

Фото: carscoops
фото: carscoops

В загальному і цілому цей шоу-кар покликаний показати нам, яким буде компактний міський електромобіль BMW в 2040 році. Такий собі BMW i3, який змінив три-чотири покоління. Однооб’ємний кузов довжиною близько чотирьох метрів вміщає чотирьох людей. Створки бічних дверей розкриваються в різні боки. Фамільні «ніздрі» розтягнуті на всю ширину машини і вміщають вбудовану діодну світлотехніку.

фото: carscoops

Але місія концепту дещо ширша. Він створений на основі принципу «кругообігу матеріалів» в світі, тобто з широким застосуванням вторсировини. Вже зараз 30% деталей зроблено буквально зі сміття, включаючи алюмінієві панелі кузова і пластик в салоні, а в найближчій перспективі ця частка може бути збільшена до 50%.

Кузов BMW i Vision Circular не фарбували. Замість цього перероблений алюміній, з якого зроблено кузов, був вкритий анодованим покриттями Anodized Mystic Bronze. Задня частина корпусу виготовлена ​​з термічно обробленої сталі Temper Blue Steel контрастного кольору.

 

фото: carscoops

І, що не менш важливо, в конструкцію закладена можливість повторної переробки матеріалів. Наприклад, тягова батарея вже зараз може бути перероблена на 100%.

 

“BMW хоче, щоб i Vision Circular був найекологічнішим та найбільш придатним для вторинного перероблення автомобілем з коли-небудь створених, на 100% з відновлюваних матеріалів”, — додали в компанії.

фото: carscoops

Є ряд деталей, які використані повторно без переробки. Наприклад, плафони освітлення в задній частині салону – це шайби системи iDrive, які, за задумом, будуть взяті з відслужилих своє кросоверів BMW iX. А для економії сировини гранично скорочено кількість «зайвих» деталей.

Навіть логотипи BMW на кузові зроблені гравіюванням, а замість купи окремих кнопок на передній панелі встановлений один великий сенсорний екран. Прилади ж проектуються на лобове скло.

фото: carscoops

Шини зроблені зі спеціальної екологічної синьої гуми та переробленої гуми. А справжніх фар авто немає, замість цього — цифрові панелі освітлення.

 

Електрокар також підтримує двонапрямну зарядку. Тобто i Vision Circular може “віддавати” електроенергію за потреби.

 

Сам по собі концепт BMW i Vision Circular не має подальших перспектив. Але багато запропонованих в ньому рішення економії матеріалів будуть використані на електромобілях так званого «Нового класу», які BMW готує до 2025 року.

 

 

Джерела: carscoops і bykvu

 

 

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі