Перший електромобіль від Subaru: представлено електрокросовер Solterra

Японські компанії Toyota і Subaru з 2005 року реалізують різні спільні проекти (тоді Toyota купила 9,5% акцій компанії Fuji Heavy Industries, так раніше називалася Субару). Тепер частка Toyota ще зросла, зараз вона становить уже 20%.

 

Нагадаємо, в рамках партнерства виробники розробили нову платформу e-TNGA (e-SGP) – ця платформа опиниться в основі кількох електричних новинок обох брендів, у тому числі «близнюків» Subaru Solterra і Toyota bZ4X (під таким індексом раніше дебютував провісник моделі ). Їх раніше анонсували для європейського ринку.

Toyota bZ4X Фото: компанії Toyota

 

Toyota bZ4X перебуває у статусі передсерійного концепту. Нагадаємо, він дебютував у квітні цього року у рамках Шанхайського автосалону. Пізніше з’явилися тизери аналога Subaru і компанія оголосила ім’я свого «електрокроса». Його вирішено назвати Solterra: найменування складається з поєднання латинських слів sol і terra, що означає «сонце» та «земля».

Фото: Subaru | Subaru Solterra – електричний кросовер розміром із Forester. В цілому ж вигляд серійного електромобіля натхненний концепт-каром Toyota bZ4X, який показали раніше в цьому році.

Новий Subaru Solterra показався в офіційному відео. Короткий ролик опублікували на Youtube-каналі японського бренду. Електрокар повинні представити в 2022 році, а його продажі стартують на початку 2023 року.

Subaru Solterra отримає два мотори і повний привід. Фото: Subaru
Subaru Solterra Фото: Subaru

У ролику окрім кадрів природи показані окремі частини автомобіля, а також Solterra в динаміці.

В салоні електричного паркетника буде віртуальна «приборка», незвично розташована досить далеко від керма. У центральній частині передньої панелі знаходиться великий тачскрін інформаційно-розважальної системи, а також є сенсорна панель на центральній консолі.

Фото: Subaru | салон Subaru Solterra

 

Технічні характеристики як Subaru Solterra, так і Toyota bZ4X як і раніше не розкривають. Поки що відомо тільки, що електромобілі, в основі яких лежить платформа e-TNGA / e-SGP можуть мати передній, задній, а також повний привід, а тягова батарея розташована під підлогою. Крім того, «батарейним» новинкам Subaru і Toyota раніше пообіцяли кілька варіантів акумуляторів і електромоторів.

 

Прем’єри серійних співплатформенних електромобілів Toyota Subaru відбудуться протягом 2022 року, причому модель Toyota, швидше за все, дебютує першою, а Subaru планує дебют на другу половину року.

 

 

Джерела: Subaru focus  autoreview

AvtoKasta