Фантастика, що стала реальністю: дизельне паливо робитимуть з поліетиленових пакетів

Людство не перестає дивувати кількістю пластикових відходів. За останніми даними, їхня кількість досягла 300 млн тонн на рік.

 

Впоратися з проблемою намагається багато хто. Але нова розробка вчених може поєднати приємне з корисним.

 

В Journal of Renewable and Sustainable Energy дослідники з Каліфорнійського державного політехнічного університету повідомляють що винайшли новий метод, який дозволяє переробити пластикові пакети на дизельне паливо. В основу методики ліг каталітичний піроліз – термохімічне розкладання речовини на основі вуглецю.

 

фото: phys.org

Інноваційна частина експерименту – це наш каталізатор. Він має вирішальне значення для цього процесу піролізу, оскільки для отримання бажаного паливного продукту при відносно низьких температурах потрібно лише один крок.

Автори дослідження

 

 

Сам каталізатор вдалося отримати через занурення цеолітової підкладки водний розчин, в якому містилися нікель і вольфрам. Надалі вона пройшла через процес сушіння печі при температурі 500°C.

 

Дослідники виявили, що продукт піролізу дуже схожий на стандартний продукт дизельного палива за допомогою газового хроматографічного аналізу типу хроматографії, що використовується в аналітичній хімії для поділу та аналізу сполук, які можуть випаровуватися без розкладання.

zimniy dizelnoe toplivo
фото: dieselkraft

Надалі команда працюватиме над поясненням механізму розтріскування, що відбувається на поверхні каталізатора. Крім того, вони спробують оптимізувати виробництво дизельного палива із різних змішаних пластикових відходів.

 

 

Джерело: phys.org

 

 

AvtoKasta