Ford створив «розумну куртку» для велосипедистів, яка дозволяє демонструвати водіям авто знаки повороту та емоції

Компанія Ford розробила спеціальну куртку для велосипедистів Emoji Jacket, яка за допомогою LED-індикаторів на спині демонструє іншим учасникам руху емодзі та важливі знаки.

 

У Ford зазначили, що щорічно на дорогах Європи гине близько 2000 велосипедистів, причому найчастіше аварії трапляються через непорозуміння між водіями автомобілів та велосипедистами.

Останні менш помітні, ніж автомобілі, а для того, щоб показати напрямок повороту, їм доводиться знімати руку з керма, що також не сприяє підвищенню безпеки на дорогах.

 

В результаті в рамках кампанії Share The Road фахівці Ford розробили Emoji Jacket. За рахунок масиву точкових світлодіодів на спині куртки вона може демонструвати:

  • три стандартні смайлики (?☹️?),
  • стрілки повороту (⬅️➡️),
  • знак небезпеки (⚠︎).
фото: Ford

Вибір конкретного знака відбувається за допомогою пульта керування, закріпленого на кермі велосипеда.

Велокуртка Emoji Jacket є зробленим в єдиному екземплярі прототипом, який поки що неможливо вільно придбати. Її завдання показати, наскільки можна покращити ситуацію на дорозі за рахунок вищого рівня взаєморозуміння між усіма учасниками руху.

 

Нагадаємо, що це не перший проект Ford, спрямований на безпеку велосипедистів – кілька роки тому компанія розробила розумну куртку для велосипедистів Smart Jacket for Cyclists, оснащену вібронавігацією та покажчиками поворотів/гальмування.

 

 

Джерело: Ford

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі