General Motors і Lockheed Martin побудують новий планетохід для NASA

GM разом з Lockheed Martin створять новий планетохід для NASA.

Вона вже брала участь в подібному проекті.

 

Проект розгорнуто в рамках програми NASA Artemis, яка має на увазі повернення США на Місяць в найближчі роки.

 

Третій етап “Насівської” програми Artemis («Артеміда») включає висадку астронавтів на поверхню Місяця в 2024 році. Тому аерокосмічне агентство США поставило перед автомобільної галуззю завдання – розробити новий місячний всюдихід LTV (Lunar Terrain Vehicle).

 

На заклик не могли не відгукнутися компанії Lockheed Martin і General Motors, що мають більш ніж 50-річну історію взаємодії з NASA. Вони побудують батарейний місяцехід, який повинен дістатися туди, де не ступала нога людини.

 

Одним з таких електромобілів General Motors буде місячний ровер. Компанія об’єдналася з Lockheed Martin для створення наступного покоління транспортних засобів для перевезення людей на Місяці. Так, мова не про автономне ровері, а саме про повноцінний транспортний засіб. Просто для Місяця.

 

У випадку з General Motors справа не тільки в тому, що компанія активно розвиває напрямок електричних автомобілів. 

Свого часу концерн General Motors вже вніс великий вклад в освоєння Місяця за програмою Apollo (1961-1972), чиїм головним підрядником був Boeing. Саме GM відповідав за системи наведення і навігації при пілотованої посадки «Аполлона-17», а також за шасі і колеса роверів LRV, що використовувалися в місіях № 15-17. Тепер LTV вправі розраховувати на електричну силову установку і технології автопілота GM, хоча команду розробників очолив Lockheed Martin.

 

Крім того, General Motors була розробником і творцем інерційних систем наведення і навігації для всієї програми Apollo Moon.

 

 

При цьому новий апарат, який буде використовуватися NASA, повинен буде здатний проїхати набагато більше, ніж 7-8 км, які подолав Lunar Rover свого часу.

 

 

Джерело: General Motors

AvtoKasta