Китайці випустили 120-тонний кар’єрний самоскид на батарейках

У Китаї поставлений черговий рекорд гігантоманії. Для майбутньої безвуглецевої економіки випущений найбільший в світі кар’єрний самоскид, який працює виключно на акумуляторній батареї. Повного заряду батареї вистачає на 8-годинний робочий день, а вантажопідйомність досягає 120 тонн.

 

Зовсім недавно ми з захопленням стежили, як все більш тонкі ноутбуки могли показати все більшу і більшу тривалість автономної роботи. Гонка за електрифікацією транспорту привела до зовсім іншого масштабу змагань. Де батарейка для ноутбука і де батарейка для кар’єрного самоскида? Такими темпами скоро ні з чого буде робити акумулятори!

Втім, в експлуатації електричного транспорту є свої плюси. Перехід на акумулятори кожного подібного кар’єрного самоскида дозволить знизити викиди вуглекислого газу в атмосферу на рівні 1500 тонн в рік. Також знижуються енергетичні витрати на роботу важкої техніки – на 50%, за словами виробника. Та й обслуговування та ремонт електричних агрегатів простіше і дешевше паливних. В даному випадку, наприклад, виробник обіцяє 20-процентне зниження витрат.

фото: CATL

 

Виробником батареї 120-тонного самоскида компанії Xiangtan Electric Manufacturing Group названа китайська компанія CATL. Це літій-залізо-фосфатний акумулятор, ємність якого поки не розкривається. Вбудована в батарею система терморегулювання дозволить експлуатувати техніку в будь-яких погодних умовах в діапазоні температур від -30 ° C до 60 ° C. Батарея повністю захищена від попадання пилу і вологи, що гарантується підтвердженням стандарту IP68. Вбудована електроніка точно відстежує рівень заряду і не дозволить техніці розрядитися в непідходящий момент. Бо такого “монтра” на заправку (зарядку) НЕ відбуксуєш, якщо батарея розрядиться десь на маршруті.

 

Початок експлуатації самоскида на видобувному підприємстві почнеться в наступному місяці. Буде цікаво дізнатися, в якому режимі буде працювати ця техніка. І хотілося б дізнатися більше про аккумулятор в цьому монстрові.

 

Джерело: cnTechPost

AvtoKasta