Літаючий суперкар Leo Coupe: 400 км/год і гарантія м’якої посадки

Leo Coupe, проект американського стартапу Urban eVTOL, примітний тим, що зовні більше за інших подібних проектів схожий на звичайний автомобіль.

 

Компанію Urban eVTOL (UEV) заснували в минулому році Піт Бітар і Карлос Салафф. Бітар – визнаний експерт в області розробки легких літальних апаратів з вертикальним зльотом, який співпрацює з DARPA і NASA. Салафф – відомий автомобільний дизайнер, десять років пропрацював в північноамериканської студії Mazda (чудовий концепт Furai – його робота) і в 2013 році заснував власну студію.

UEV – це спроба обох засновників подальшого розвитку своїх творчих і організаторських здібностей з хорошою перспективою монетизації.

фото: autoevolution

Уже в наступному році UEV обіцяє представити працюючий прототип Аерокар Leo Coupe, який за габаритами, так і за зовнішнім виглядом схожий зі звичайним спортивним легковим автомобілем, тобто місця на парковці займає приблизно стільки ж.

фото: autoevolution

 

Кузов з інтегрованими в нього коробчатими крилами виконаний з вуглепластика. Посадкова формула – 1 + 2. Розташоване по центру крісло пілота кріпиться до даху на шарнірі і може бути повернуто до пасажирів в безпілотному режимі. Підлога зроблена прозорим для насолоди панорамними видами і більш точного прицілювання машини при посадці в ручному режимі. В спинку крісла пілота імплантований великий екран з картою польоту та іншою інформацією.

фото: autoevolution

За зліт і посадку відповідають 16 вмонтованих в крила електричних роторів (шість в передній частині, десять в задній), напрямок задає розташована спереду рульова група з шести роторів, а за горизонтальний політ відповідають ротори в кормі. На презентаційних картинках кількість рушіїв інше, але, за словами Бітара, якого цитує журнал New Atlas, на сайті UEV просто представлені найкрасивіші рендери з наявних, а остаточний дизайн буде трохи іншим.

 

фото: autoevolution

 

Електроенергію ротори беруть з модульної батареї ємністю 66 кВт · год, вона складається з декількох частин, розподілених по кузову виходячи з оптимального баланса ваги. Дальність польоту – 300 миль (482 км) або 1 годину і 15 хвилин в повітрі, не рахуючи кількох додаткових хвилин на зліт і посадку. Максимальна швидкість польоту – 250 миль/год (402 км/год).

 

фото: autoevolution

 

Для зльоту і посадки розробники хочуть використовувати м’який майданчик власної розробки, який можна оперативно розгорнути, наприклад, на даху будинку, але можна сідати і на жорстку поверхню – для цього Leo Coupe планується забезпечити спеціальним адаптивними гумовими подушками Cat’s Paws (перекладається як «котячі лапи» ), які розробляються спільно з однією відомою шинною компанією. Cat’s Paws дозволяють утримувати Аерокар без якоря в тому числі на похилій поверхні. Для більшої підстраховки у Leo Coupe буде реактивна подушка безпеки, яка пом’якшить удар в разі неконтрольованого або занадто швидкого зниження.

фото: autoevolution

Завдяки зв’язкам Бітара стартап вже знає постачальників всіх комплектуючих для свого Аерокара, але розробники поки не можуть точно сказати, коли він з’явиться у вільному продажу, так як апарат не підпадає ні під один відомий клас літальних засобів, а, отже, поки не може бути легалізований.

Швидше за все, першими споживачами нетипової літаючої машини стануть урядові організації (наприклад, екстрені служби, що працюють в важкодоступних місцях) і тільки потім Leo Coupe потрапить в роздріб.

Бітар стверджує, що навіть при щорічному випуску менш ста Аерокарів в рік, ціна одного не перевищить 290 тисяч доларів – «копійки» на фоні інших дорожніх суперкарів.

 

 

Джерело: autoevolution

AvtoKasta