Viritech Apricale: водневий суперкар з майбутнього з потужністю 1100 к.с.

Британська компанія Viritech оголосила про розробку водневого суперкара під назвою Apricale.

 

Viritech Apricale: будущий водородный суперкар мощностью 1100 л.с.
Viritech Apricale: майбутній водневий суперкар потужністю 1100 к.с. © viritech.co.uk

 

За попередніми, поки що не підтвердженими даними, трансмісія суперкара буде мати потужність близько 1100 к.с і максимальну швидкість 320 км/год.

 

Головною конструктивною особливістю майбутнього автомобіля стане надлегка, монококовая рама з графенового композитного матеріалу, в якій компактно розмістять систему паливних елементів.

За рахунок цього істотно знизять вага автомобіля і його зроблять  максимально аеродинамічним, і спортивним.

 

Viritech планирует выпустить водородный суперкар Apricale в 2023 году
Viritech планує випустити водневий суперкар Apricale в 2023 році © viritech.co.uk

 

Viritech стверджує, що Apricale є першим в світі серійним гіперкаром на паливних елементах, хоча це не зовсім вірно, оскільки є як мінімум ще один автомобіль подібного класу під назвою Hyperion XP-1, створений за технологіями NASA.

 

Британська компанія заявляє, що виробництво почнеться в 2023 році і всього буде випущено 25 Apricale, ціна – близько 1,5 млн фунтів стерлінгів за екземпляр.

 

За словами представників Viritech, гіперкар стане не просто першим водневим суперкаром компанії, але і майбутньої платформою для демонстрації технології водневих паливних елементів, яка буде використовуватися в легкових FCEV-автомобілях, важкій техніці і літаках.

 

Viritech Jovian і Viritech Apricale Фото: Viritech

У 2022 році має також побачити світло прототип водневого сідельного тягача Jovian, і це куди більш важлива і довгострокова для Viritech історія.

 

Якщо Apricale – це своєрідна вітрина можливостей водневих силових установок, то Jovian їх потенційна монетизація, заміна армії дизельних вантажівок, від яких досить скоро доведеться відмовитися під тиском екологічної доктрини нинішніх західних країн.

Viritech Jovian Фото: Viritech

Viritech Jovian матиме такий же запас ходу на одній заправці, що і дизельний вантажівка, тоді як традиційна батарейна електрична силова установка для досягнення такої дальнобійності повинна важити 9 тонн, а це катастрофічно знизить вантажопідйомність машини, не кажучи вже про інші недоліки начебто довгої зарядки.

 

Підготовка до дрібносерійного виробництва Jovian почнеться в 2023 році, а масовим виробництвом в перспективі займуться інші виробники, яких зацікавить силова установка Viritech.

 

За матеріалами: newatlas.com & viritech.co.uk. & hevcars.com.ua

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі