Вогнетривкий дрон зможе рятувати життя літаючи у вогонь (у температуру до 200 °C)

Також він може використовуватись у дуже холодних умовах.
Представлений новий вогнестійкий дрон, який отримав назву FireDrone, який може допомогти пожежникам, досліджуючи палаючі будівлі, щоб люди знали, з чим їм доведеться зіткнутися.

Експериментальний квадрокоптер розробляється вченими з Імперського коледжу Лондона та швейцарського дослідницького інституту Empa. На відміну від звичайних дронів, він здатний витримувати температуру до 200°C протягом 10 хвилин.

Теплостійкість літального апарату обумовлена головним чином ізолюючим шаром аерогелю, який утворює оболонку, що оточує його електроніку. Створений спеціально для проекту пористий гель складається з повітряних кишень у матриці з поліімідного пластику, кремнезему та скловолокна – останні забезпечують структурне посилення. Алюмінієва зовнішня оболонка додатково допомагає відбивати тепло від дрону.

фото: newatlas

Поряд з батареєю, контролером, відеопередавачем та радіоприймачем FireDrone отримав звичайну та інфрачервону камери та датчик CO2. Творці дрону заявили, що він може передавати дані в режимі реального часу, такі як розподіл джерел вогню, розташування небезпек, яких слід уникати, та місцезнаходження людей, які опинилися у пастці.

FireDrone вже пройшов успішні випробування у навчальному центрі пожежників, у майбутньому заплановано ще кілька випробувань. Після комерціалізації дрон можна буде використовувати і для оцінки лісових пожеж або завдяки ізолюючому аерогелю навіть для розвідки в дуже холодних умовах.

«Застосування дронів часто обмежується такими факторами довкілля, як температура, – сказав провідний науковий співробітник, професор Мірко Ковач. — Ми демонструємо спосіб подолати це та переконані, що наші результати допоможуть розкрити майбутню міць дронів для екстремальних умов».

 

 

Джерело: newatlas

AvtoKasta