Щури проти Tesla: гризуни масово знищують проводку електрокарів (відео)

Як виявилося, ізоляція проводів в Tesla зроблена з переробленого сої, що і приваблює гризунів.

 

Сара Вільямс з Нью-Йорка, яка проживає на Манхеттені, зіткнулася з несподіваною проблемою: електропроводку в її електрокарі Tesla Model 3 2018 року випуску … погризли щури. Про це повідомляє The New York Post, куди американка звернулася з листом, оскільки в самій Tesla відмовилися визнати цей випадок гарантійним і компенсувати власниці вартість ремонту.

фото: focus.ua

Вільямс приїхала на своєму електрокарі в сервісний центр Tesla, щоб полагодити кондиціонер. Коли механік почав розбирати салон, щоб дістатися до вузла, з бардачка випав мертвий пацюк, а характерні пошкодження обплетення проводів кондиціонера не залишали сумнівів: гризун і став причиною виходу вузла з ладу, знищивши частину ізоляції.

 

Мертвий маленький щур, який випав з бардачка в Теслі

 

Коріння цієї проблеми – у використанні компанією обплетення не з продуктів нафтопереробки, а з переробленої сої. Органічне обплетення допомагає Теслі робити свої електрокари більш екологічними, але в той же час, як виявилося, приваблює гризунів, які її по-трохи їдять.

У компанії відмовилися визнати випадок гарантійним, оскільки використання обплетення з сої сьогодні характерно для багатьох автовиробників, а значить її застосування не може вважатися заводським ефектом. В результаті власниці довелося самій оплачувати ремонт, що обійшовся в результаті в 5 тисяч доларів.

 

Наслідки від діяльності гризуна

 

Цікаво, що це вже далеко не перший подібний випадок “нападу” щурів і мишей на електрокари Tesla, причому проводка цих машин подобається гризунам однаково в усіх частинах світу. Дійшло до того, що британський інженер Тобі Бейтсон навіть сконструював спеціальний захисний пристрій, яке продається в тому числі в США за ціною від 1500 доларів.

 

Ця своєрідна охоронна система під назвою RatMat, описувана винахідником як “горизонтальний електричний паркан”, являє собою набір матів з металевою поверхнею, по якій пускають електричний струм. Мати розкладають під машиною, щоб обмежити гризунам доступ. За останній рік до Бейтсон звернулося близько 150 власників Тесла, які аналогічно Сарі Вільямс постраждали від щурів і мишей.

 

 

 

Джерело: focus.ua

 

 

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі