Excel – це не тільки комп’ютерна програма, але і автомобіль Lotus! Автоекзотика від британців

Про програму Excel корпорації Microsoft знають всі офісні працівники, а от про спорткар Lotus Excel знає не так багато людей. І це не дивно, бо за період з 1982 по 1992 рік Lotus розійшовся в Європі досить скромним тиражом, і ледве перевалив  за 2000 екземплярів.. Тобто це в прямому сенсі автоекзотика.

 

Lotus Excel 1984 Фото Collecting Cars
З піднятими фарами, дизайн у машини стає досить специфічним Фото Collecting Cars
Фото Collecting Cars

Lotus Excel в певній мірі базувався на ідеях і агрегатах більш ранніх моделях Eclat. У Excel було “несуще шасі” з оцинкованої сталі, на яке встановлювали корпус зі скловолокна. Технологія виробництва кузовів Lotus, закладена ще в 1960-х роках на моделі Elan, заключалася у формовки верхньої та нижньої частин кузова, які потім склеїли перед монтажем на шасі. Така конструкція була міцною та легкою, а головне достатньо недорогою, що для компанії Lotus, десятиліттями балансуючої на межі банкрутства, було особливо важливим.

Фото Collecting Cars

Excel з’явився в період, коли корпорація Toyota стала основним акціонером Lotus. Японці вирішили фінансові проблеми британців, а взамін –  інженери Lotus допомагали налаштовувати керованість Supra покоління A60.  В налаштуваннях шасі Lotus був 100 % авторитетом! Британці до речі отримали доступ до складів запчастин Toyota, тому в Excel використовувалися механічна коробка передач, карданний вал, задній диференціал, легкосплавні диски та дверні ручки від Toyota Supra A60! Надійності Lotus це явно пішло на користь.

Фото Collecting Cars
Фото Collecting Cars

Двигун британці використали свій – 2,2-літровий Lotus Type 912 DOHC, такий як на моделях Esprit та Eclat. Це була одна з останніх версій двигуна серії 900, випущеної ще з 1972 року. По частині налаштування підвіски Excel був у більшій ступені GT – Grand Tourer, а не спорткар у чистом вигляді. 

Фото Collecting Cars

У салоні машини 4 місця за формулою 2+2, але на задніх місцях – там тіснувато. Форма посадки ідеально підійде для заняття йогою.. Матеріали салону достатньо багаті, а багажник як для спорткара – досить великий.

Форма посадки ідеально підійде для заняття йогою.. Фото Collecting Cars
Фото Collecting Cars

 

В залежності від версії, характеристики моделей відрізнялися, але у топової версії розгон до 100 км/год займав 7,2 секунди, а максимальна швидкість перевищувала 200 км/год.

На фото модель 1984 року – одна з перших модифікацій з розширеними крилами, що додають машині більш спортивний вигляд. Пробіг цього екземпляра, трохи більше 120 000 кілометрів, автомобіль перебрав у руках фанатів, він повністю відремонтований і знаходиться у відмінному стані.

Фото Collecting Cars
Фото Collecting Cars

У червні 2021 року Excel виставлявся на аукціоні Collecting Cars у Великобританії та продавався за 6 300 фунтів стерлінгів (236 тис. гривень) – що зовсім не дорого для рідкого спортивного автомобіля!

 

 

Джерело: collectingcars

AvtoKasta