Електричний Volkswagen ID.3: що зламалось за 100 тис км? Ресурсний тест ADAC

Німецький автомобільний клуб ADAC підбив проміжні підсумки ресурсного тесту електромобіля Volkswagen ID.3.

Нагадаємо, цей хетчбек був представлений у 2019 році, але старт його продажів супроводжувався великою кількістю проблем із програмним забезпеченням та кілька разів відкладався.
ADAC узяв такий Volkswagen на тривалий тест у травні 2021 року, і за час електромобіль наїздив 102 тисячі кілометрів.

фото: volkswagen-newsroom

“Піддослідним кроликом” виступив Volkswagen ID.3 у чотиримісній версії Pro S з електродвигуном потужністю 204 к.с. та найбільшою літій-іонною батареєю ємністю 77 кВт·год. Максимальна дальність ходу такої модифікації за циклом WLTP становить 525 км. Згідно з вимірами ADAC, під час руху автобанами (максимальна швидкість «трійки» — 160 км/год) в теплу пору року можна розраховувати приблизно на 400 км пробігу. Якщо ж йдеться про мінусові температури, то від розетки до розетки ID.3 може проїхати близько 300-320 км шосе. До речі, в іншому тесті ADAC рестайлінговий хетчбек з таким же силовим агрегатом і акумулятором показав результат 450 км при спокійному пересуванні по місту і передмістях влітку.

Volkswagen ID.3 подешевшав до 16 600 доларів

Фахівці автоклубу їздили взимку до Альп, в один кінець довжина маршруту становила близько 400 км. Незважаючи на температуру повітря до -9 градусів, хетчбек впорався з поїздкою туди і назад лише з однією повною проміжною зарядкою. Не в останню чергу завдяки великій кількості спусків по дорозі назад і, відповідно, активної рекуперації.

фото: volkswagen-newsroom

До великого оновлення ПЗ максимальна споживана потужність зарядки влітку становила 125 кВт, але після досягнення 50% заряду вона падала до 100 кВт і далі продовжувала знижуватися. У холодну пору року показники виявилися нижчими, адже ID.3 не підігріває батарею превентивно. При температурі -7 градусів потужність складала 50-80 кВт, тому процес зарядки з 10% до 80% замість літніх 33 хвилин займав вже майже 50 хвилин. Після оновлення ПЗ пікова потужність зарядки збільшилася в середньому на 10—30%, але суттєвої економії часу це не дало. Невдовзі Volkswagen обіцяє випустити ще одну версію прошивки, яка автоматично заздалегідь прогріватиме батарею перед постановкою на зарядку.

За 102 тисячі кілометрів електромобіль пройшов лише одне планове технічне обслуговування. Воно належить всім ID-моделям через два роки після початку експлуатації, незалежно від пробігу. Крім перевірки машини та інших робіт, відбувається заміна гальмівної рідини та салонного фільтра. Таке ТО коштувало 500 євро (і це не помилка). За весь час відбулося лише дві нештатні ситуації, одна з яких – влучення каменю у лобове скло. Перша поломка трапилася на пробігу 55 тисяч кілометрів – почав хрумтіти правий приводний вал. Його замінили за гарантією. Як кажуть експерти ADAC, ця проблема давно відома у електромобілів Volkswagen ID-серії.

фото: volkswagen-newsroom

А що з акумуляторною батареєю? Фахівці ADAC контролювали ємність акумуляторної батареї кількома способами на стенді та «в польових умовах» за допомогою пристрою компанії Aviloo, який підключається до діагностичного роз’єму OBD-II. На пробігу 60 тисяч кілометрів залишкова ємність літій-іонного акумулятора склала 96%, а коли машина набрала першу сотню, показник знизився до 93%. Тобто за 100 тисяч кілометрів та 2,5 роки активної експлуатації (ID.3 часто розряджали «в нуль» і заряджали до 100%, що шкідливо для акумулятора) ємність скоротилася на 7%.

Еволюція електромобілів: злети, падіння і тернистий шлях до популярності

Наступна мета тесту ADAC — позначка 160 тисяч кілометрів, коли закінчується гарантія виробника на дорогий тяговий акумулятор.

 

Джерело: volkswagen

AvtoKasta