Tesla відкриє свої зарядні станції Supercharger для електромобілів інших марок

Для зарядки за допомогою Supercharger потрібнен буде мобільний додаток Tesla.

 

Глава Tesla Ілон Маск підтвердив, що компанія збирається відкрити фірмові зарядні станції Supercharger для інших електрокарів. Про це Маск повідомив в твіттері, відповідаючи на питання про спеціальний роз’єм, який використовується для зарядки автомобілів Tesla. До кінця нинішнього року використовувати одну з найширших в світі мереж зарядок зможуть власники електрокарів інших марок, проте до цього «Теслі» належить вирішити питання з адаптерами і вдосконалити мобільний додаток.

 

фото: electrek.co Станція Tesla Supercharger

На відміну від інших виробників електромобілів, Tesla спочатку вирішила не покладатися на сторонні мережі зарядок і побудувала з нуля свою власну. На сьогоднішній день в арсеналі «Tesla налічується понад 25 тисяч зарядних стійок Supercharger на 2700 станціях по всьому світу. Однак поки заряджатися від них можуть тільки електрокари Tesla: в цьому відмінність Supercharger від, наприклад, європейської мережі Ionity, а також Electrify America або ChargePoint, що працюють в США.

 

Tesla вже не раз говорила про те, що збирається відкрити свої зарядки для інших, однак досі цього не сталося: в минулому році Маск розповів, що деякі автовиробники почали експлуатувати станції Supercharger, проте подробиць не розкрив.

 

Місяць тому компанія підтвердила плани в розмові з норвезькими чиновниками. За даними Electrek, мова йде не про кількох станціях в Норвегії, а про відкриття всієї мережі, якою зможуть користуватися власники всіх «зелених» машин за допомогою адаптерів і мобільного застосунку.

«Ми зробили наш власний роз’єм, так як в той час не було ніякого стандарту, а Tesla була єдиним виробником, який випускає електрокари з великим запасом ходу. Це відносно тонкий роз’єм для зарядки низькою і високої потужності. Однак до кінця 2021 роки ми відкриємо нашу мережу для інших електрокарів », – написав Маск в Twitter.

 

Адаптер-перехідник, який розробить Tesla, доведеться використовувати водіям в США. В Європі ж компанія на сьогоднішній день використовує стандарт CCS (Combined Charging System), тому їй залишається внести зміни в мобільний додаток.

 

Також в планах компанії в найближчі роки відкрити в Україні кілька станцій, які повинні розташовуватися на міжнародних трасах.

 

Раніше AvtoKasta писала, що гризуни масово знищують проводку Tesla. Коріння цієї проблеми — у використанні компанією обплітки проводів з переробленої сої.

 

 

Джерела: Elon Musk / TwitterElectrek

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі