Турецький електромобіль TOGG на виставці CES 2024

Восени 2022 року у Туреччині відбулася знаменна подія – відбувся запуск серійного виробництва електромобілів національного бренду TOGG.

фото TOGG CES 2024

Довгоочікуваним первістком став середньорозмірний електричний кросовер TOGG T10X, хоча на старті випуску він ще не мав власного індексу. У 2023 році цей паркетник став продаваним електромобілем у себе на батьківщині з результатом 13572 екземпляри, обігнавши навіть Теслу (11600 машин усіх моделей)! Тепер черга дійшла другої моделі.

фото TOGG

Ліфтбек TOGG T10F представлений у Лас-Вегасі на виставці CES 2024. Цим наголошується на готовності молодого турецького бренду до міжнародної експансії. Хоча Північна Америка поки що залишиться без електромобілів TOGG, адже фокус експортної уваги спрямований на Європу.

TOGG T10F – це середньорозмірний ліфтбек, за форматом близький до моделі Skoda Octavia. Його конструкція та зовнішній вигляд уніфіковані із спорідненим кросовером. Формально ліфтбек поки що перебуває у статусі концепту.

фото TOGG

Інтер’єр повністю повторює внутрішнє оздоблення кросовера. Тут широкоформатний екран медіасистеми діагоналлю 29 дюймів і кирпатий, ніби ширяючий центральний тунель з незвичайним селектором трансмісії. Поруч розташований окремий сенсорний екран для керування клімат-контролем. Виробник обіцяє широкий набір електронних помічників водія та навіть автопілот (до 15 км/год). Заявлений об’єм багажника – 500 літрів, а якщо скласти задні сидіння, то можна розраховувати на 1350 літрів.

фото TOGG

У базовій версії ліфтбек TOGG T10F має задній привід з єдиним електромотором, що видає 218 к.с. та 350 Нм. Цього вистачає, аби досягти першої «сотні» за 7,2 с. З базовою батареєю ємністю 52,4 кВт·год паспортний запас ходу становитиме 350 км, а з опціонною на 88,5 кВт·год – 600 км.

фото TOGG

Повнопривідний ліфтбек має додатковий двигун на передній осі, сукупна віддача двох двигунів – 435 к.с. та 700 Нм, а час розгону до 100 км/год – 4,6 с. Цій версії належить лише «старша» батарея ємністю 88,5 кВт·год, з нею автомобіль здатний проїхати 530 км.

Поповнити заряд з 20% до 80% можна за 28 хвилин при підключенні до терміналу постійного струму потужністю 180 кВт.

За планом, ліфтбек TOGG T10F потрапить на конвеєр вже наприкінці цього року, а наступного обіцяє дістатися до перших покупців у рідній Туреччині. Європейцям доведеться почекати як мінімум до кінця 2025 року.

 

Джерело: Liga.Tech

Україна та Туреччина підписали угоду про вільну торгівлю. Що це означає для автомобільного ринку?

AvtoKasta