Людям заборонять керувати автомобілями орієнтовно з 2050 року

На думку аналітиків, так буде безпечніше.

Аналітичне агентство IDTechEx провело дослідження, під час якого змоделювало результати розвитку технологій. Згідно з звітом, людині може бути заборонено керувати автомобілем вже в 2050 році.

 

З 2023 року розпочнеться революція в галузі автономного водіння”, – IDTechEx

У ході дослідження порівнювали рівні розвитку сфери автономності електрокарів, їхньої безпеки, мобільності та побудови інфраструктури під них зараз і в майбутньому. Згідно з заявами агентства, вже у 2024 році безпілотники будуть безпечнішими у русі порівняно з керуванням автомобіля людиною. Аналітики IDTechEx заявляють, що в безпілотниках виключено людський фактор, а зв’язок 5G забезпечить отримання в реальному часі більшого обсягу інформації про навколишнє оточення, ніж може обробити людина.

 

Автопілот майбутнього

Аналітики спеціального порталу з прогнозами розвитку технологій майбутнього опублікували звіт з автономних автомобілів та роботаксі у період з 2022 по 2042 рік. Як стало відомо “Max-Cars”, фахівці очікують на повне покриття потреб США в поїздках машинами на автопілоті до 2046 року. А значить, з 2050 року водій за кермом більше не буде потрібний через появу відповідних технологій та інфраструктури.

 

Дослідники вказують, що сьогодні більшість розробок вище за третій рівень автономності з п’яти знаходяться у вигляді стартапів, обмежених законодавством. На практиці використовується автопілот другого рівня, тоді як автомобільна сфера вже готова для впровадження третього рівня, коли автомобіль може їхати сам під час спостереження водія, з 2017 року. Але поки що впровадити технології не можна.

 

Четвертий рівень дозволить водієві просто бути присутнім на автомобілях без необхідності постійного моніторингу дороги, а п’ятий взагалі виключить необхідність того, щоб водій був у салоні автомобіля.

Сьогодні стартапи переступили третій рівень та вже готують автопілот 4 рівня. Але вийти на ринок поки що не можна через законодавство, яке поступово виробляють в окремих районах. Основна перешкода – відповідальність за аварію. У разі ДТП автомобіля на автопілоті поки що неясно, кому пред’являти претензії: водію або творцям автономної технології.

 

Але очікується, що дилему вирішать і в 2046 автопілот покриє всі потреби в поїздках до США. За такого прогнозу, у 2050 році буде відбуватися менше 1 аварії на рік, і щоб повністю виключити людський фактор, людям можуть заборонити керувати автомобілем, і залишать право бути тільки пасажирами.

 

 

Раніше AvtoKasta писала чому десятки безпілотників Waymo з’їжджаються в один і той же тупик в Сан-Франциско.

Ось ще цікава історія про те як безпілотне таксі Waymo застрягло на дорозі і втекло від техпідтримки.

 

 

Джерела: idtechex interesno

Поділитись:
Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі